Herní příslušenství keyboard_arrow_right Herní příslušenství keyboard_arrow_rightATi předváděla Hybrid CrossFire

Obrázek příspěvku: ATi předváděla Hybrid CrossFire

ATi předváděla Hybrid CrossFire

personaccess_time02.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye47 shlédnutí

ATi demonstrovala hybridní CrossFire na dosud nevydaném čipsetu AMD 780G.

Předevčírem jsme psali, že severní můstek AMD 780G by měl být vydán již v lednu/januári. A nechyběla také zmínka o hybridním CrossFire, jehož podporou se tento čipset pochlubí. Redaktoři serveru The Inquirer se zúčastnili prezentace, kde ATi předváděla toto řešení v akci.

Radeon Xpress 1200 v AMD 690G je na dnešní poměry mezi integrovanými akcelerátory docela výkonný a dají se na něm docela dobře hrát některé starší hry. Jeho nástupce v AMD 780G prý bude ještě 3-4krát výkonnější a bude se blížit výkonu Radeonu HD2400 (RV610). To sice není nijak závratný výkon, ale na integrované řešení je to velmi dobré.

ATi měla na předváděčce vzorky Radeonů HD3450 a HD3470. Tyto karty používají čip RV620, což je 55nm die-shrink již zmíněného RV610. Call of Duty 4 v 1024x768 na těchto kartách běželo přibližně v 30FPS, při zapnutí Hybrid CrossFire už to však bylo kolem 60FPS. ATi předváděla také Crysis a Unreal Tournament III a i v těchto hrách se projevil nárůst výkonu. Krom toho nabízí Hybrid CrossFire možnost uspořit energii tím, že slave karta se v nečinnosti deaktivuje. Přičemž která je master a která slave rozhoduje to, do které je zapojen výstup na monitor.

Konkurenční Hybrid SLI podle materiálů nVidie zvyšuje výkon i u high-endových karet, ač o několik malých procent. Implementace Hybrid CrossFire je ale poněkud diletantská a s jinými kartami než Radeony HD34x0 nemá smysl. Podobně, jako tomu bylo u Radeonů X800 a X850, i zde se rychlejší karta přizpůsobuje té pomalejší (v tomto případě IGP) snížením pracovní frekvence nebo počtu aktivních jednotek v jádře. Při cenách 90-120 dolarů za základní desku a 50 dolarů za low-endovou grafickou kartu je však Hybrid CrossFire velmi zajímavým řešením pro "tesco PC".

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

HWMag - Multi-GPU zítřka: Triple SLI a CrossFireX

personRedakceremove_red_eye88bookmarkHerní příslušenství

Pokud nepočítáme zkrachovalé 3dfx, jehož Scan Line Interleave bylo první multi-GPU technologií pro hráče, v novodobé historii to byla nVidia, která tuto koncepci jako první oživila. Od svého uvedení SLI urazilo velký kus cesty, přesto však základní princip zůstal stále stejný ..

HW News - ATI konečně vede

personRedakceremove_red_eye50bookmarkHerní příslušenství

Čip samozřejmě disponuje vylepšenými funkcemi předchozích Radeonů jako je HyperZ III (vylepšená práce s pamětí) nebo Smoothvision 2 (FSAA a antialiasing). Kromě vylepšených starých funkcí přináší jednu novinku do oblasti přehrávání videa, kde má ATI opravdu dobrou pověst. ..

Microsoft Xbox 360 - nové údaje a zajímavosti

personRedakceremove_red_eye71bookmarkXbox hry

Již několikrát jsme vám přinesli informace o nedávno představené herní konzoli Xbox 360, tentokrát vám ale předkládáme čerstvé zajímavosti, jež byste rozhodně neměli minout!Jako malý doplněk k dřívějšímu představení nové konzole od Microsoftu vám nyní předkládáme ..

Budoucnost konzolí aneb něco malého do kapsy

personRedakceremove_red_eye72bookmarkHerní příslušenství

Konzole mají ve světe počítačových her pevné kořeny. Ale jak budou tyto tmavé krabičky vypadat v budoucnu a co všechno zvládnou? Vydejme se do světa, kde se hry odehrávají na televizních obrazovkách...Svět konzolí se zrodil v Japonsku a za jeho vznikem stojí firma Nintendo. ..

Nintendo Revolution - nástupce GameCube?

personRedakceremove_red_eye66bookmarkHerní příslušenství

Na letošní výstavě E3 Nintendo představilo svůj klíčový projekt, čímž není nic menšího, než vývoj vyspělé herní konzole nové generace, která má nahradit dnešní GameCube. Uvolněné informace včetně technické specifikace naleznete uvnitř článku.Nintendo Revolution je ..