Magazín keyboard_arrow_right Magazín keyboard_arrow_rightGIMP – co to vlastně je

Obrázek příspěvku: GIMP – co to vlastně je

GIMP – co to vlastně je

personaccess_time02.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye58 shlédnutí

Než tady budu psát něco o tomto programu řekneme si k čemu tenhle program vlastně slouží, možná něco o historii, ale i nějaké další věci.

GIMP je vlastně zkratka pro GNU Image Manipulation Program, což v překladu znamená program pro úpravu grafiky. Z toho tedy už víme k čemu program slouží. GIMP je program, který je zcela zdarma. Zdarma si můžete stáhnout a upravovat i zdrojové kódy tohoto programu.

V roce 1995 začali kalifornští studenti programovat grafický editor GIMP. V této době se o program starají a vylepšují pouze dobrovolníci.

Tento program nabízí mnoho funkcí, které jsou i v programu Adobe Photoshop, který je ale placený. Pokud hledáte vhodnou náhradou za Adobe Photoshop bude pro vás GIMP ten pravý program. Podporuje práce s vrstvami, grafické filtry, máte k dispozici štětce, gumu, tužku a mnoho podobných nástrojů. Tento program je opravdu vynikající a navíc je zcela zdarma.

GIMP byl zpočátku program hlavně pro operační systém Linux. GIMP podporuje ale i operační systém Windows, takže na oknech by měl fungovat bez problémů.

Existují i modifikace tohoto programu. Pokud jste zvyklý/á na photoshop, ale z jakéhokoliv důvodu chcete přejít na program GIMP, ale bojíte se, že ho nebudete umět ovládat existuje program GIMPShop, který je podobný photoshopu, ale funguje na bázi programu GIMP. Informace o GIMPShopu ZDE. GIMP stáhnete ZDE.

Mám v plánu časem napsat něco víc o tomto programu, protože si myslím, že je často používaný a o návody a informace bude určitě zájem.

Reakce na GIMP – co to vlastně je

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Jak unbricknout (spravit) konzoli

personRedakceremove_red_eye76bookmarkPlaystation hry

Pokud budete mít očipované nebo hacknuté wii, tak se vám může stát, že se vám něco poškodí a wii vám v některých situacích může hlásit chybu a nebo vám nemusí fungovat vůbec. V takovém případě nezoufejte, ale přečtěte si prvně tento článek.Tento článek je založen ..

Anonymous – co to vlastně je

personRedakceremove_red_eye52bookmarkMagazín

Jelikož se teď o této skupině hodně mluví rozhodl jsem se o ní napsat článek. Existuje československá skupina Anonymous, ale „zakladatelé“ skupiny Anonymous jsou z USA. Nejen v USA, Česku či Slovensku působí skupina Anonymous, tato skupina funguje v mnoho dalších zemích. Já ..

Star Wars: Republic Commando

personRedakceremove_red_eye51bookmarkPC hry

Když se řekne "LucasArts", tak se vám musí ihned vybavit fantastický svět Hvězdných válek. K tomu si připojte ještě slůvka "3D akce", "propracovaná" a "nádherná", a máte hrubou charakteristiku této hry...Kdysi dávno v jedné galaxii daleko, daleko odsud vznikla trilogie jistých ..

Fallout 2 - radioaktivní nostalgie

personRedakceremove_red_eye35bookmarkPC hry

Se slzou v oku vzpomeňme na legendu legend a hlavou bijme do zdi v toužebném přání, aby byli Black Isle osvíceni a vrhli se po skončení vývoje Icewind Dale 2 na tvorbu Falloutu 3.Takto nějak začíná příběh Falloutu 2 (FO2), podle mně asi nejlepšího počítačového RPG všech dob. ..

Historie počítačových her – 3. díl

personRedakceremove_red_eye51bookmarkPC hry

Tak jak jsem slíbil dnes si řekneme něco o 80. letech. Jelikož šel vývoj technologií dopředu vznikalo také mnoho nových her. My si tedy nebudeme říkat všechny, které vznikly. Řekneme si ty podstatné hry z 80. let. Vznikaly nejen 2D, ale už i 3D hry.80. létaUrčitě všichni znáte ..

Tipy pro vyhledávání na googlu

personRedakceremove_red_eye77languagenavodynapc.cz

Rozhodl jsem se napsat tento příspěvek, protože mnoho lidí o těchto tipech na googlu neví. Tipy, které zde uvedu se podle mě mohou hodit každému kdo googlu používá.Uvozovky – Pokud dáte hledanou frázi do uvozovek tak google bude hledat přesně tu frázi, kterou jste zadali do ..

Staré Console- Sběratelé

personRedakceremove_red_eye194languagenavodynapc.cz

Chtěl bych se pokusit sepsat příběh o tom jak jsem se ke sbírání dostal, když o tom tak přemýšlím bylo to určitě z nedostatku. Pocházím z chudých poměrů a z malého města, takže herní konzole nebo počítače byli pro mne, narozeného v roce 1982, nedostupná záležitost. ..

Jak nastavit BIOS

personRedakceremove_red_eye108languagenavodynapc.cz

BIOS Asusu rozhodně nepatří mezi vzhledově standartní BIOSyNěkteré položky skrývají podmenu s mnoha funkcemi, některé je nemají. Ty jednoduché (většinou ze spodní poloviny seznamu) si probereme hned, ty složitější si necháme na konec.Power Management Setup - zde se nastavuje ..

Síla kreativní vizualizace. Úspěch na US Open líčila Andreescuová

personRedakceremove_red_eye175languagetenisem.cz

Do sezony 2019 vstupovala jako osmnáctiletá a 152. hráčka světa. V průběhu roku se však v žebříčku vyšplhala na 4. místo, když vyhrála velké turnaje včetně US Open. A to ještě kvůli zranění čtyři měsíce nehrála. Mladá Kanaďanka Bianca Andreescuová své úspěchy ..

Franchisové systémy v přehledu-Kochlöffel

personRedakceremove_red_eye47languageefektivnepodnikat.cz

Také „Master-Franchising“ je jednou z forem franchisingu.Tímto získává tzv. Master-franchisant, jinak také Master, od franchisora licenci pro výstavbu (a následně i provoz) franchisové sítě systému v konkrétní zemi nebo regionu. Franchisoři kteří nabízí Mater-licenci ..