Herní příslušenství keyboard_arrow_right Herní příslušenství keyboard_arrow_rightOCZ uvádí chladič Vendetta

Obrázek příspěvku: OCZ uvádí chladič Vendetta

OCZ uvádí chladič Vendetta

personaccess_time02.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye46 shlédnutí

OCZ tiše přidala do své nabídky další chladič pro procesory.

Chladič jménem OCZ Vendetta byl vydán skutečně tiše - tedy bez žádné tiskové zprávy. Možná je to proto, že chladič ve skutečnosti vyvinula firma Xigmatek a OCZ se tedy nemá moc čím chlubit. V každém případě Vendetta určitě stojí za pozornost.

Novinka od OCZ je na první pohled obyčejný chladič kolmého typu, jakých je na trhu spousta - za všechny jmenujme například v našich končinách oblíbený Freezer od Arctic Coolingu. Čím nás tedy OCZ může přesvědčit, abychom si vybrali právě Vendettu?

Jistě jste si všimli poněkud netradiční konstrukce základny chladiče, kde se měďěné heatpipes přímo dotýkají procesoru. Podle OCZ je přenos tepla účinnější a rychlejší.

Také hliníkové žebrování má oproti konkurenci jeden zlepšovák: na žebrech jsou vylisovány jamky, které mění laminární proudění vzduchu na turbulentní, laicky řečeno to zkrátka přispívá k účinnějšímu chlazení.

Vendetta je osazena ventilátorem s kuličkovými ložisky, který může pracovat na 1200-2800 otáčkách za minutu při hlučnosti 22-24dBA. Větrák je ke kovové části chladiče přichycen přes gumové úchyty, které tlumí jeho vibrace.

Potenciální zájemce jistě potěší, že Vendetta je kompatibilní se všemi dnes používanými procesorovými paticemi - tedy s LGA775 a Sockety 754/939/940/AM2. Výrobce ale na chladič dává pouze jednoletou záruku a uznejme, že oproti šestileté záruce, kterou své produkty kryje již zmíněný Arctic Cooling, je to poněkud slabé...

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Z čeho se skládá počítač – chlazení

personRedakceremove_red_eye42bookmarkMagazín

Chlazení počítačů je pro počítače hodně důležité. Úkolem chlazení je odvést z vnitřku počítače teplo, které vzniká činností hardwaru. Existuje několik typů chlazení.Teplo se do vniřku počítačové skříně dostává hlavně kvůli procesoru. Další hardware, který se ..

Na bezpečnostní odborníky nejsou prostředky: Čelit útokům je čím dál tím obtížnější

personRedakceremove_red_eye84bookmarkMagazín

Zaměstnanci kradou data, na zařízeních řádí malware…Průzkum „Stav kybernetické bezpečnosti a digitální důvěry v roce 2016“ provedla pro společnost Accenture HfS. Průzkumu se zúčastnilo více než 200 top manažerů napříč geografickými oblastmi a obory. Průzkum se ..

Když se řekne on-line hraní

personRedakceremove_red_eye47bookmarkOnline hry

Hraní her, nejen těch počítačových, je věcí do důsledku velmi zajímavou. Lidé se již od dob dávno minulých sdružovali do skupinek a pořádali mezi sebou nejrůznější zápasy, jejichž vítězové se mohli těšit na nehynoucí slávu a přízeň lidu. Většina těchto klání ..

Insoma

personRedakceremove_red_eye46bookmarkVirtuální realita

Sociální pole jedince je ovlivněno a podmíněno technologickou úrovní společnosti. Nové technologie proto zákonitě přinášejí nové možnosti a momenty do konstrukce a rekonstrukce sociální reality ve dvou směrech.Působí podpůrně v reálném v životě. Např. student, který ..