Magazín keyboard_arrow_right Magazín keyboard_arrow_rightPříkazový řádek pokračování

Obrázek příspěvku: Příkazový řádek pokračování

Příkazový řádek pokračování

personaccess_time02.duben 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye85 shlédnutí

Tak v minulé lekci jsme se naučili kopírovat pomocí příkazového řádku. V této lekci se naučíme soubory vyjmout, to znamená, že soubor se neokopíruje, ale vlastně se přesune z původní složky do nové. Myslím si, že toto ale každý chápe a není to potřeba vysvětlovat. Takže jdeme na to.

Soubory přesunujeme díky příkazu „move“. Struktura tohoto příkazu je podobná jako u příkazu „xcopy“.

move *.* C:\“Program Files“ – Přesune všechny soubory ze složky ve které se nacházíte do složky Program Files.

move *.jpg C:\“Program Files“ – Přesune všechny soubory s příponou .jpg ze složky ve které se nacházíte do složky Program Files.

move a*.* C:\“Program Files“ – Přesune všechny soubory, které začínají na písmeno A ze složky ve které se nacházíte do složky Program Files.

move a*.jpg C:\Program Files“ – Přesune všechny soubory, které začínají na písmeno A a zároveň mají příponu .jpg ze složky ve které se nacházíte do složky Program Files.

move ????.* C:\Program Files“ – Přesune všechny soubory, které mají 4 písmena.

move ??????.* C:\Program Files“ – Přesune všechny soubory, které mají 6 písmen.

move a??.* C:\Program Files“ – Přesune všechny soubory, které mají 3 písmena a začínají na písmeno A.

Můžeme přesouvat i složky… move dokumenty C:\Program Files“ – Přesune dokumenty do složky Program Files.

Máme zde také mnoho možností, ale u kopírování jich je více. Pro nápovědu k tomuto příkazu stačí do příkazového řádku napsat „move /?“.

Určitě se setkáte i s hláškou: „Chcete přepsat C:\nazev souboru.txt?“. Pokud ano stačí stisknout A na klávesnici. Pokud ne stačí stisknout N. Pokud chcete zrušit kopírování stačí stisknout Ctrl+C.

Tato lekce byla hodně podobná jako lekce předchozí, ale myslím si že účel aby vás něco naučila určitě splňuje. Další lekce bude o mazání a přejmenovávání souborů a složek.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Counter-Strike 1.6 BETA : konzole

personRedakceremove_red_eye92bookmarkPlaystation hry

Zatímco ve hře samotné je novinek pomálu, interaktivní konzole vstoupila do další generace. Přinášíme bližší pohled na to, jak se integrace uživatelského rozhraní platformy Steam promítla do prostředí nejhranější akce historie. Úvodem je potřeba udělat si jasno o pojmu ..

Recenze NAVIGON 8410

personRedakceremove_red_eye53bookmarkMagazín

Navigace NAVIGON není třeba dlouze představovat, protože tu již nějaký ten rok útočí na vrchol trhu s GPS přístroji. Nadvláda TOMTOMU, případně GARMINU tak již brzo skončí vzhledem k velkému technologickému vývoji navigací NAVIGON.Před několika roky přišly modely 7110 a ..

Star Wars: Republic Commando

personRedakceremove_red_eye51bookmarkPC hry

Když se řekne "LucasArts", tak se vám musí ihned vybavit fantastický svět Hvězdných válek. K tomu si připojte ještě slůvka "3D akce", "propracovaná" a "nádherná", a máte hrubou charakteristiku této hry...Kdysi dávno v jedné galaxii daleko, daleko odsud vznikla trilogie jistých ..

GTR - The Ultimate Racing Game

personRedakceremove_red_eye90bookmarkPC hry

Závodních her utěšeně přibývá, ale jde především o arkádové kousky, které pravé závodníky příliš neuspokojují. GTR patří k ultrarealistickým hrám s licencí FIA GT a my se nyní podíváme, jak se nám líbilo demo.Tento rok se zdá býti skutečnou slavností pro milovníky ..

Colin McRae Rally 4

personRedakceremove_red_eye72bookmarkPC hry

Již počtvrté přichází tohle rallye na naše monitory. Co asi přinese nového? Poučili se autoři z loňských chyb? Nejedená se jen o další nepovedenou konverzi. Prozatím můžeme posuzovat podle nedávno vydané demoverze.Tak za padesát let se již hry nebudou hrát na počítačích ..

Příkazový řádek 6

personRedakceremove_red_eye81languagenavodynapc.cz

Dnes tu máme další lekci a podíváme se na to jak si příkazový řádek upravit ke své spokojenosti. Třeba jak změnit velikost nebo barvu písma. Ukážeme si jak změnit třeba i barvu pozadí příkazového řádku a mnoho dalších věcí, které se vám určitě mohou hodit. Tak jdeme ..

Pokročilá nastavení Microsoft Windows 98

personRedakceremove_red_eye77languagenavodynapc.cz

Předem vás chci upozornit, že všechny úpravy provádíte na vlastní nebezpečí a i když jsou vyzkoušené nikdo vám nezaručí, že vaše Windows je snesou. Úpravy se dají rozlišit do několika základních kategorií. První a téměř bezrizikovou je úprava systému pomocí ..

Jak vypálit CD s programem Nero Burning Rom

personRedakceremove_red_eye148languagenavodynapc.cz

V dnešní době je už vypalování CD rozšířeným standardem a to zejména díky nízké ceně médií i vypalovaček. Nejlevnější disk seženete i pod deset korun a vypalovačku za tři tisíce. Dat na vypálení je také víc než dostatek, takže nic nebrání začít ve vypalovacím ..